Sytuacja z 6 października 2009. W stosunku do poprzedniego wpisu pojawiło się oznakowanie poziome i pionowe! Niestety dla wielu rowerzystów pozostaje niewidocznym :)

"Niewidoczne" oznakowanie nakazu skrętu w prawo

"Niewidoczne" oznakowanie nakazu skrętu w prawo


Kraków wydał także zdecydowaną wojnę kierowcom-pasibrzuchom. Z tego parkomatu może skorzystać jedynie osoba bardzo, bardzo szczupła. W przeciwnym razie SM miałaby podstawę naliczenia mandatu karnego za długotrwały postój pieszego na drodze rowerowej ;) A przecież jeśli Straży nie stać nawet na sensownego informatyka (pisma elektroniczne wysyłają nie dość, że nie podpisane podpisem cyfrowym, to jeszcze w doc-u – wstyd i ręce opadają) to dzięki takiemu ustawieniu parkomatu, mogliby na takowego zarobić :)

Parkomat "antygrubas krakowski". Smukłym mandat niegrozi.

Parkomat "antygrubas krakowski". Smukłym mandat nie grozi.

Niestety, by dojechać z placu Matejki pod Politechnikę zgodnie z przepisami, trzeba na odcinku kilkudziesięciu metrów minąć TRZY przejazdy i przed każdym poczekać te kilka minut „na światłach”. Dwa poniżej, trzeci już pod Politechniką przy zjeździe z Pawiej w Warszawską.

Należy zadbać, by rowerzysta w spokoju mógł przemyśleć dalszą trasę...

Należy zadbać, by rowerzysta w spokoju mógł przemyśleć dalszą trasę...

Ponadto można zauważyć powyżej i na pierwszym zdjęciu, że piesi przekraczający Warszawską chyba łamią przepisy przechodząc w niedozwolonym ;) miejscu, gdyż na D.R. nie ma oznakowania poziomego przejścia dla pieszych.

Tagged with →  
Share →